دریجان دربر جزین توکل اباد پوتار

 

ای قسمت از وبلاگ توسط خانم پورطاهری بعد از چندین ماه زحمت وتلاش آماده گردیده امیدوارم که از مطالب وتصاویر دیدنی استفاده کنید

در شمال شرقي شهر بم , بربالا و دامنه صخره اي عظيم قلعه اي مستحکم را پي افکنده اند که اهالي محل آن را " ارگ " نامند که در واقع اين بناي سترگ , شهرقديـم بم است , ارگ بــم و شهـــر آن از جمله قلعه هاي نظامي بسيار مهم و تاريخي به شمار مي رود . ارگ بم نمونه کاملي از شيوه هاي معماري ايران است و نمونه هايي از قرنها معماري در آن به چشم مي خورد . ارگ بم که بزرگترين مجموعه خشتي جهان است , به شکل قلعه هاي پرشکوه برفراز تبه اي به ارتفاع 61 متر چونان تاجي مرصع برسربناهاي تاريخي ايران , درخششي جاودانه دارد . پيرامون ارگ بم , حکايتهاي تاريخي که گاه به جرگه افسانه مي گرايد , فراوان است ولي سعي براين است که مستندترين موضوعات باستان شناسي با مدد از تاريخ و معماري در معرفي هرچه بهتر اين بناي بزرگ دخالت داشته است . سابقه تاريخي ارگ بم به موجب نوشته هاي تاريخي , از جمله حدودالعالم و تاريخ وزيري به دو هزار سال پيش مي رسد . شواهد زيادي از جمله وضعيت پلان مرکـــزي وتعدادي خشت موجود در خانه حاکم و خانه رئيــس سرباز خانه ادعاي فوق را به اثبات مي رساند . در کل , از مجموع نوشته هاي دوران اسلامي و بررسي هاي مقدماتي معماري و باستان شناسي مي توان نتيجه گرفت که ارگ قبل از حکومت ساساني و احتمالا" در دوره اشکاني ايجاد شده و چند حصار و دروازه در اطراف آن وجود داشته است احتمال مي رود ساکنين قلعه بم معاش خود را از راه کشاورزي و پارچه بافي مي گذرانيده اند پژوهش در امر نحوه زندگي و تاريخ ارگ احتياج به يک سري کاوشهاي منظم باستان شناسي دارد ولي آنچه مسلم است سابقه تاريخي ارگ به قبل از اسلام مي رسد و در طول تاريخ ارگ , بارها مورد يورش قرار گرفته و بازسازي شده است . ارگ بم بااين سابقه طولاني تاحدود 180 سال پيش از اين , محل سکونت عده اي از اهالي بم بوده و بعد از ترک و نقل مکان مردم , به دست فراموشي سپرده شده است . دراين مدت که بيش از 150 سال به طول انجاميده خرابي هاي جبران ناپذيري توسط عوامل انساني و عوامل طبيعي بر پيکره ساختمانها وارد آمده است . مجموعه ارگ بم , شامل شهر قديم و قلعه , قريب به 20 هکتار (طول ضلع غربي ارگ 520 و عرض آن 430 متر مي باشد ) وسعت دارد و مسافت ارگ و قلعه , قريب 6 هکتار است

 

 

 

تهيه نقشه ليزرى از ديوار محيطى ارگ بم با هدف شناسايى آسيب هاى وارده به اين حصار و مستندنگارى دقيق آن آغاز شد.ارگ تاريخى و باستانى بم يكى از بزرگ ترين سازه هاى خشتى جهان است كه به اعتقاد كارشناسان تاريخ ساخت آن به دوران ساسانى باز مى گردد.

 

مجموعه ارگ بم، شامل شهر قديم و قلعه، قريب به 20 هكتار وسعت دارد. اين شهر قديمي از چهار قسمت تشكيل شده و شامل خندق گرداگرد حصار، برج‌هاي ديده‌باني، ورودي قديمي، كوچه‌ها و خانه‌هاست. واحدهاي شناخته شده اين بنا ورودي و محله عامه‌نشين، دروازه دوم و اصطبل، دروازه سوم، سربازخانه و تشكيلات مربوط به آن، ساختمان مركزي يا حاكم‌نشين.

واحدهاي شناخته شده در عامه‌نشين را نيز راهروي اصلي (بازار)، كاروانسرا، آب انبار، ميدان مدرسه، حمام و زورخانه و تعدادي خانه‌هاي قديمي تشكيل مي‌دهد. در محله عام‌نشين، خانه‌هاي عمومي كنار كوه روي زمين مسطح بنا شده‌اند و از نظر شهرسازي و تشكيلات زندگي شهري مجموعه كاملي محسوب مي‌شود.

 قسمت عامه نشین

کوچه ها

قسمت حاکم نشین بر بالای تپه از جنس ریولیت بنا شده است که مشرف بر تمامی قلعه می باشد  

بالاترین  قسمت قله  نگهبانان دیده بانی می نموده اند  (معروف به کلاه فرنگی)

 

نمای سربازخانه

نمای از سربازخانه و جایگاه اعدام مجرمین

استبل اسب ها

 

 

 

 

 

بم در 193 كيلومتري جنوب غربي كرمان و در دشت حد فاصل جبال بارز و كوههاي كبودي واقع شده است . بم 1050 متر از سطح دريا بالاتر است و 19480 كيلومتر مربع وسعت دارد و جمعيتي بالغ بر 182040 نفر در آن سكنا دارند . قديمي ترين نشانه هاي تمدن در تپه هاي بيدرون در 15 كيلومتري شهر كشف شده است . مطالعات معماري نشان مي دهد كه قدمت بيدرون به هزاره چهارم قبل از ميلاد برمي گردد . از شش هزار سال قبل بم و حومه آن محل سكونت مردم بوده است . در زمان هاي باستان مردم در قلعه اي زندگي مي كردند كه به آن ارگ بم مي گويند . اين ارگ دُرّ گرانبهاي ديدنيهاي تاريخ ايران است و يكي از زيباترين بناهاي عصر اشكانيان است . اين ارگ بزرگترين بناي خشتي جهان است و  در مساحتي بالغ بر 6 كيلومتر مربع و بر فراز تپه اي به ارتفاع 61 متر واقع شده است . شواهد تاريخي در باره اين ارگ فراوان اند و گاهي به افسانه مي مانند  . ارگ بم را به بهمن پسر گشتاسپ نسبت مي دهند . تا 180 سال قبل مردم در ارگ زندگي مي كردند . بناي ساختمان از خشت ،‌ آجر و گل است . تنها يك در ورودي موجود است كه به طاقهاي عصر ساساني مي ماند . دو برج موجود در عصر صفوي به آن اضافه شده است . خرابه هاي دروازه ديگري را در بخش شمالي ارگ مي توان ديد . ارگ  چهار مرتبه دارد . نخستين با ارتفاع 18 متر امن ترين بخش ارگ است . قلعه ها در فاصله 30 تا 40 متري از يكديگر قرار دارند . پست هاي ديده باني به امنيت قلعه مي افزايند  و محل استراحت نگهبانان اند . كنگره ها و برجها نقشي اساسي در امنيت قلعه دارند . خندقي قلعه را احاطه كرده است و ارگ از سمت جنوب داراي راهي است كه به كاخ حاكم ختم مي شود و چند رديف مغازه در دو سوي شرق و غرب قلعه واقع شده است . 60 متر از مسير منتهي به بازار مسقّف و سنگ فرش است . مسجد جامع ،‌ آب انبار ، ‌ميدان ، مكتب ،‌ حمام ،‌ زورخانه و چندين خانه قسمت هاي تشكيل دهنده ارگ محسوب مي شوند . بعضي خانه ها قسمت اندروني و بيروني ، مجراي تهويه ،‌ رواق ،‌ اتاقهاي خاص تابستان و زمستان ، ، اصطبل اسب و گوسفند و چاه  آب دارند . ساكنان با كشاورزي و قالي بافي امرار معاش مي كردند . از دروازه دوم مي توان بخش حاكم نشين ارگ را ديد كه بر فراز كوهي قرار دارد . در كنار اصطبل حيوانات مخزن آب و چاهي در بخش جنوب شرقي قرار دارد . در دروازه سوم خانه هاي فرماندهان نظامي قرار دارد . آسيابي بادي در عصر قاجار در ارگ بم ساخته شد كه در قسمت جنوب غربي قلعه واقع است . بخش حاكم نشين ،‌خود از دو بناي چهار فصل و خانه حاكم ،‌ برج مراقبت مركزي ،‌حمام ،‌ حوض و چاه آب تشكيل شده است . تا 80 سال قبل از  بخش حاكم نشين قلعه جهت اهداف نظامي استفاده مي شد . نوشته هاي دوران اسلامي و مطالعات معماري و باستان شناسي بر اين مطلب دلالت دارند كه اين ارگ به دوره قبل از ساسانيان و احتمالا دوره اشكانيان تعلق دارد . ارگ بم در طي تاريخ مورد توجه بسيار بوده است . اين ارگ نخستين نقطه تلاقي معماري و شهرنشيني ايران است . برنامه هايي براي بازسازي ارگ ترتيب داده شده است تا بدون تأثير بر شكل و ساختار منحصر به فرد آن ارگ را از ويراني نجات دهد . چند نقطه مهم همچون مسجد ،‌ مجموعه ميرزا نعيم ،‌ خانه احمدي يا خانه خانواده زابلي و استراحتگاه حاكم بطور كامل بازسازي خواهد شد .

 

تصاویر از دوران قاجاریه

 

 ارگ بم تا ۱۸۰ سال قبل مسکونی بوده است یعنی دوران قاجاریه

 

 

 

تهیه نقشه اسکن لیزری از ویرانه‌های بم از دیگر برنامه‌های انجام گرفته در ارگ بم است. این نقشه با داشتن بیش از 20 هزار نقطه‌ برای شناسایی ارتفاعات و نقاط برجسته ارگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نقشه‌های دیگری توسط وزارت فرهنگ فرانسه و سازمانی در ژاپن تهیه شده است، اما با این وجود بناهای داخلی ارگ همچنان از منظر دوربین گردشگران و عکاسان دور مانده و امروز یکی از ناشناخته‌های ارگ محسوب می‌شود.

 

بخش‌های مختلف ارگ هم با نصب داربست ایمن‌سازی شد. با نصب داربست‌ها نقاط سالم مانده‌ای که احتمال ریزش در برابر پس‌زلزله‌ها را داشته‌اند استحکام بخشی شده‌اند.

 

از اقدامات دیگر می توان به خرید خانه‌هایی که در حریم ارگ وجود داشتند و جلوگیری از تردد ماشین‌های سنگین از روی پل ارگ بم از دیگر کارهای انجام گرفته برای حفظ یک سایت میراث جهانی بود. گذاشتن نرده و احداث محل نگهبانی و درست کردن یک پارکینگ برای ماشین‌ها از اقداماتی بود که برای ساماندهی محوطه انجام گرفت.

احداث یکی از کارگاه‌های مجهز خشت خاورمیانه از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته در ارگ بم بود.تهیه خاک مهمترین و حساس‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته در ارگ بود. در وهله نخست انواع خشت‌های ارگ مطالعه شد. بعد از آن کارشناسان به سراغ معادنی رفتند تا بتوانند خاک مقاومی را از آن استخراج کنند. نزدیک به 20 معدن برای انجام این امر شناسایی شد. باستان شناسان خاک این 20 معدن را به ارگ آوردند و با خشت ارگ مقایسه کردند.

بزرگترین چالش پیش روی کارشناسان پس از ویرانی ارگ بم برای بازسازی، نبود سند کافی برای بازسازی ارگ بود.

 

 

 

پس از زلزله ارگ بم ستاد بحرانی در بم با هشت کمیته کاری تشکیل شد. این کمیته‌ها شامل کمیته مستند نگاری، فعالیت‌های بین‌المللی، امنیت، روابط عمومی، مسائل فنی، اجرایی و کمک‌های مردمی بوده است.
از زمان زلزله ارگ بم تاکنون تیمی متشکل از متخصصان رشته‌های مختلف میراث فرهنگی از باستان شناسی گرفته تا مرمت، برای بازسازی ارگ بم به تکاپو افتادند. به گفته کارشناسان، این تیم تا امروز توانسته است به نتایج قابل قبولی در این زمینه دست یابد.
زلزله بم و آوار شدن بیش از دو هزار سال تاریخ در 12 ثانیه، نگاه جهانیانیان را به این سو کشاند و به همکاری‌های بین‌المللی بسیار تاثیرگذاری منجر شد.
یونسکو، موسسه کراتر فرانسه و دولت ژاپن از نزدیکترین همکاران پروژه بم بودند که پس از گذشت سه سال از زلزله بم همچنان به همکاری خود ادامه می‌دهند.
کمک یک میلیون و 300 هزار دلاری ژاپن به ارگ باعث شد تا کارگاه مرمتی ارگ بم به یکی از کارگاه‌های مجهز مرمتی کشور تبدیل شود. امسال هم یونسکو در سی‌امین اجلاس خود در لیتوانی تصمیم گرفت تا ارگ بم و منظر فرهنگی آن یک سال دیگر در فهرست در خطر این سازمان باقی بماند و از کمک‌های مالی و کارشناسی این سازمان بهره‌گیرد.
زلزله بم همگان را به موضوعی جدی به نام حفاظت از تاریخ خشتی این سرزمین مواجه کرد. خشت عنصری ناپایدار و نامقاوم است و تنها می‌تواند نیروهای فشاری را تحمل کند و اگر این خشت دچار بحرانی چون زلزله شود دیگر نمی‌توان برای آن کاری کرد.
اگر تصور شود بیش از 90 در صد میراث فرهنگی کشور کالبدی خشتی دارد معلوم می‌شود تا چه اندازه میراث فرهنگی ایران آسیب پذیر است. کارشناسان با گذشت مدتی که از زلزله بم می‌گذرد تجربیات جدیدی به دست آورده‌اند که این تجربیات می‌تواند به صورت یک سند در مواقع مشابه مورد استفاده قرار گیرد

 

تصاویر مربوط به استبل   می باشد

 

زلزله ۵ دی ماه ۱۳۸۲  ارگ تاریخی بم را به میزان ۹۰ درصد تخریب نمود گرچه این حادثه برای معماران و دوستداران این اثر یک فاجعه  بسیار بزرگ به شمار می رود اما فرصتی بسیار مناسب  برای باستان شنان پیش امد تا به کاوش های باستان شناسی خود بپردازند .

ورودی اصلی قلعه

اين بناها که از خشت، کاهگل و تنه درختان نخل ساخته شده، بزرگترين مجموعه از اين نوع در جهان است و به خاطر همین نوع مصالح بود که این بنا در برار زلزله ۶.۲ ریشتری تا ۹۰ در صد تخریب گردید  این اثر در دوران مختلف تاریخی هم بر اثر جنگها و مصائب طبیعی دچار تخریب گردیده است شاید بارزترین آن مربوط به ۵۰۰ سال قبل می باشد که بر اثر زلزله بزرگ  دچار تخریب گردیده است.

ورودی قسمت  دوم به قسمت سربازخانه و حاکم نشین

داربست جهت بازسازی دیواره اصلی

داربست ورودی قلعه

 داربست قسمت دیوار حاکم نشین

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 26 آذر1385ساعت 18:8  توسط محمد  | 

این قسمت مخصوص بچه هاست عکس بچه ها را بفرستید تا برای تشویق در اینجا عکس آنها زده شود ضمنا اگر نقاشی ای  نیز از آنها در دسترس است فایل اسکن شده نقاشی را به  همراه عکس فرزندتان برای ما بفرستید تا در این قسمت زده شود

 

 

 نام:مصطفی پورطاهری

سن:چهار ساله

+ نوشته شده در  شنبه 25 آذر1385ساعت 19:39  توسط محمد  | 
بالاخره نتایج انتخابات هم مشخص شد

۱-نمک دریجانی

۲-خیرا..صدیقی(عزیز)

۳-حمید(خالق)

ودر شورای شهر بم نیز آقای  یعقوب دریجانی از میان کاندیداها به عنوان سومین نماینده در شورای شهر پذیرفته شدند

آرزوی ما وهمه اقوام موفقیت این عزیزان در انجام مسئولیتهای خود است

ان شاءا...حداقل با وجود این شورای جدید در دریجان شاهد تحولات مثبت در آن منطقه باشیم

 

ضمنا اگر کسی از دوستان خبرقابل ذکری در دست دارد می تواند با معرفی کامل خود خبر را به ایمیل دریجان بفرستد تا در اسرع وقت ما به درج خبر اقدام کنیم

با تشکر  مدیر وبلاگ

+ نوشته شده در  شنبه 25 آذر1385ساعت 10:45  توسط محمد  | 
دیروز دریجان شاهد یکی از پرازدحام ترین انتخابات در سالهای اخیر بود جنگ برای گرفتن رای در طایفه های مختلف به چشم می خورد.وبه دنبال آن جاده دریجان دیروز یکی از شلوغترین روزهای خود راپشت سرگذاشت.

تا اینکه بالاخره انتخابات به پایان رسید .خبرهایی از برنده شدن چند تن از کاندید هاپخش است اما به دلیل قطعی نبودن آن از اعلام نتایج احتمالی وشایع شده خودداری می کنیم ان شاءا.. به محض کسب خبر قطعی شما را از نتایج شورای دریجان وشهر بم آگاه خواهیم ساخت.

با تشکر

+ نوشته شده در  شنبه 25 آذر1385ساعت 10:22  توسط محمد  | 
باعرض سلام خدمت شما عزیزان درقسمت پایین صفحه وبلاگ قسمت های جدید نظر سنجی وعضویت در خبرنامه آورده شده است

حتما نظر دهید ودر قسمت خبرنامه عضو شوید

+ نوشته شده در  دوشنبه 20 آذر1385ساعت 16:7  توسط محمد 
جشن ازدواج  آقای مصطفی پوطاری وهمسرشان را خدمت این دو عزیزتبریک عرض می نماییم وآرزوی زندگی خوش توام با موفقیت برایشان داریم.

 

+ نوشته شده در  شنبه 18 آذر1385ساعت 17:49  توسط محمد 
 

 


ضمن عرض خسته نباشید خدمت همه شما دوستا ن جوان دانشجو

 باارزوی موفقیت  در امتحانات میان ترم وپایان ترم.


تصمیمی اتخاذ شد تا در آن یک جعبه اطلاعاتی از نام وعکس ورشته ودانشگاه همه شما در وبلاگ درج شود تا دیگران اگر سوالی از شما در مورد رشته ویا دانشگاه مورد نظر شما داشتند بتوانند سوال خود را بپرسند

پس لطفا مشخصات خود وعکس خود را با حجم کم در صورت امکان رنگی وبا فرمت jpg به ایمیل دریجان بفرستید تا در اولین فرصت لینک مربوطه راه اندازی شود

تا کنون تعدادی عکس به دست ما رسیده که هنوز اقدام لازم انجام نشده

منتظر در یافت مشخصات شما نیز هستیم لطفا هر چه سریعتر اقدام کنید

لازم به ذکر است کسانی که مدرک لیسانس خود را نیز گرفتند ودوره تحصیلیشان نیز تمام شده نیز برای فرستادن مشخصات خود اقدام کنند

+ نوشته شده در  شنبه 18 آذر1385ساعت 17:33  توسط محمد  | 
با همکاری جناب آقای ناصر پورطاهری(فوق لیسانس ژنتیک) وبلاگی فقط شامل سوالات زیست شناسی برای استفاده شما عزیزان ایجادشده .

دراین وبلاگ سعی شده نمونه سوالها به ترتیب صفحات کتاب و تقریباُ به طور کامل آورده شود

 

آقای ناصر پورطاهری از همکاری شما متشکریم و منتظر همکاریهای بعدی شما نیز هستیم

لازم به ذکر است لینک این وبلاگ پایین صفحه سمت راست وجود دارد

+ نوشته شده در  شنبه 18 آذر1385ساعت 17:32  توسط محمد  | 
دوستان عزیز کاندید در شورای شهر یا روستای د ریجان :

این وبلاگ آمادگی خود را برای تبلیغ حرفهای انتخاباتی شما دارد

لذا مطلب وعکس و....  خود را به ایمیل دریجان بفرستید تا دراولین فرصت حرفهای شما دروبلاگ درج شود

با تشکر مدیر وبلاگ

+ نوشته شده در  شنبه 18 آذر1385ساعت 17:12  توسط محمد  | 
این بار جمع زیادی از کاندیداهای دریجان در انتخابات شورای  بم زور آزمایی می کنند( هر که زورش بیش رایش بیشتر)

آقای حسین دریجانی -رضا دریجانی و...

  بالاخره هر جمعی روزی به ایالتهای کوچکتر تقسیم می شود شاید الان موقع آن باشد

کاندیداهای شورای دریجان هم این روزها به طرز خاصی مشغول تبلیغات  خود می باشد (آقای خیرا..صدیقی-علی دریجانی)

به هر حال برای همه این عزیزان ارزوی موفقیت می کنیم

+ نوشته شده در  شنبه 18 آذر1385ساعت 17:8  توسط محمد  | 
آقای یعقوب در یجانی  باز هم در آستانه انتخابات  بیشترین اخبار منطقه را به خودمشغول  کرده اند

وایشان چهار شنبه شب در سخنرانی  خودازیکی از کاندیداهای جدید حمایت کرده واین سخنرانی در جمع زیادی از مردم انجام شد

منتظر خبر کامل این سخنرانی باشید

+ نوشته شده در  پنجشنبه 16 آذر1385ساعت 19:29  توسط محمد  | 
لطفا مشخصات خود وعکس خود را با حجم کم در صورت امکان رنگی وبا فرمت jpg به ایمیل دریجان بفرستید تا در اولین فرصت لینک مربوطه راه اندازی شود
به عنوان نمونه ما مشخصات شما را این گونه خواهیم نوشت

 

  

نام:

نام خانوادگی:

رشته تحصیلی:

دانشگاه:

ایمیل:

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 15 آذر1385ساعت 17:48  توسط محمد  | 
دقایقی پیش با جستجو کلمه" وبلاگ دریجان "درسایت google این سایت جستجو خود را بانتایج وبلاگ ما پس داد.
+ نوشته شده در  سه شنبه 14 آذر1385ساعت 18:6  توسط محمد  | 

اینجا طاقوک (طاغویه)است

عکس(ناصر اباذری نیا)

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 آذر1385ساعت 17:8  توسط محمد  | 
   
 اینجا منطقه گوروئیه یا همان گور خودمان است محل واقع در عکس همان دروازه ورود به طاقوک است

عکس(ناصر اباذری نیا) 

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 آذر1385ساعت 16:57  توسط محمد  | 

obile 3GP converter 1.0.0 : دوستانی که موبایل دارند و باهاش فیلم هم می‌گیرند، این برنامه کم‌حجم و رایگان را از دست ندهند. انصافا از دست دادن این برنامه برای این عده از افراد، ضرر کوچکی نیست. با این برنامه رایگان می‌توانید به سادگی فایل‌هایی با فرمت 3GP را (که توسط موبایل گرفته شده‌اند) به فرمت AVI تبدیل کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 آذر1385ساعت 10:58  توسط محمد  | 

 

به نام خدا


اساسنامه نویسندگان وبلاگ دریجان


فعالیت وبلاگ در تمامی زمینه ای علمی فرهنگی اجتماعی و...است وهر نویسنده با توجه به توانایی خود در هر زمینه ای فعالیت می کند

نویسنده باید با اطمینان کامل واز منبع موثق خبر رادر وبلاگ درج کند.


هیچ گونه اهانت وتوهین وشوخی بی موردی در مورد شخص یا طایفه ای مورد قبول نیست.

چنانچه هر گونه نوشته غیر قابل قبول درج شود ابتدا بدون درخواست هیچ گونه توضیحی رمز داده شده به نویسنده حذف خواهد شد وحتما به طریقی در وبلاگ  این نویسنده ومعرفانش به عنوان شخص خاطی معرفی می شوند.


هر نویسنده مسول PASSWORD,USERداده  شده به خودش می با شد و موظف است که این رمز را در نزد خود نگه دارد و باید جوابگوی  هر گونه خبری که با رمز او در وبلاگ زده می شود باشد.

نویسنده باید نظم در نوشتن مطالب در وبلاگ را رعایت کند و جملاتش حتی الامکان با رعایت قوائد و اصول نوشتاری باشد.


نویسنده حق تبلیغات (تجاری .فرهنگی .هنری و....)در حد عرف  را دارد.

نویسنده وبلاگ باید حتی المقدور در روزهای مختص به اوتازه ترین خبرها واطلاعات را در وبلاگ درج کند.


وبلاگ محل درج اغراض شخصی نیست و هیچ نویسنده ای  حق درج مطالبی با اغراض شخصی در وبلاگ را ندارد و چنانچه مشاهده شود رمز داده شده به اوحذف خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 آذر1385ساعت 10:35  توسط محمد  | 
با توجه به نظر شما عزیزان چنانچه این وبلاگ در مدتی که قرار است به همه دریجانیها خدمت رسانی کند مورد توجه قرار گیرد ان شاء ا...  می خواهیم در آینده ای نه چندان دور سایت دریجان را نیز راه اندازی کنیم

لطفا در هر قسمتی از وبلاگ که می توانید مطلب جمع آوری کنید با ایمیل دریجان ba_darijan@yahoo.comتماس بگیرید وهمکاری خود را برای در ج مطالب خود دروبلاگ آغاز کنید

+ نوشته شده در  دوشنبه 13 آذر1385ساعت 17:53  توسط محمد  | 
در این بخش سعی برآن است که با کمک خود شما عزیزان شعرها وضرب المثلهایی که درذهن  شما یا پدر یا مادر ویا پدر بزرگ ومادر بزرگ هست جمع آوری شود ونهایتا خدمت همه شما تقدیم گردد

لازم به ذکر است خود اینجانب تا آنجا که امکان داشته از خیلی بزرگان وپیر مردهای محل اطلاعاتی کسب کرده وحدود ۱۹۵۳ کلمه و۴۵ بیت شعر و۸۹ خرافه های قدیمی و۶۴ ضرب المثل قدیمی جمع آوری کرده

 اما شاید  چیزی جامانده باشد لذا خواهشمند است اگر چیزی به ذهنتان می رسد در قسمت نظر دهی اینجا بنویسید

با تشکر

 

توسط:م-ص

با سلام
مي خواستم بگم چرا این اصطلاحات را نمی نویسید؟

 

پاسخ:

به علت مخالفت بعضی دوستان واشنایان با این قضیه فعلا از درج مطالب خودداری کردها یم

لازم به ذکر است بعضی از دلایلی که از سوی دوستان مطرح شده بود کاملا منطقی ودرست بود

بهتر است بحث راجب این قضیه را به جلسه وبلاگ موکول کنیم

+ نوشته شده در  دوشنبه 13 آذر1385ساعت 15:42  توسط محمد  | 
دعای ندبه هر هفته صبح جمعه در محل مهدیه شهرستان بم برگزار می شود از همه عزیزان برای شرکت در این مراسم روحانی ومعنوی دعوت به عمل می آید

آدرس:میدان امام حسین- بطرف جاده خواجه عسکر -مهدیه صاحب الزمان شهرستان بم

+ نوشته شده در  دوشنبه 13 آذر1385ساعت 15:27  توسط محمد  | 
 
احددریجانی

با سلام خدمت شما عزیزان مغزهای متفکر دریجان از این کار جناب عالی کمال تشکر را دارم و از اینکه قوم دریجان روز به روز در حال پیشرفت است واقعا مسرور و خوشحال هستم به امید روزی که دریجان پایتخت شود (دست علی یارتان)

به نظر من یک قسمت هم برای هنرمندان در نظر بگیرید (مخصوصا نوازندگان)


پاسخ:از لطف شما ممنونیم منتظر کمک شما درقسمتهای مختلف وبلاگ هستیم  در بعضی نظرهای خودوحرفهای خود از شوخیهایی  که در جمع عمومی عرف نیست استفاده کردید خواهشمندم  با توجه به آمار زیاد بازدید کننده این وبلاگ در نظرات خود دقت فرمایید

**************************************************


سجاد پورطاهری
با عرض سلام خدمت بوجود اورندگان این وبلاگ.از جناب اقای  اباذری که موجب اشنایی من با این و بلاگ جالب شده اند نهایت تشکر را دارم.

 

باز هم سلام به نظر من بی بی سی های دریجان تا کوهپایه(پادومنه)را ییشتر انتن دهی نمی کنند از این جهت این وبلاگ برای افرادی که خارج از انتن دهی این موج هستند مفید می باشد.


سلام باز هم از این عکس های زیبا بفرستید.تا برای کسانی که در شهرهای دیگر هستند و دسترسی مستقیم به انجا ندارند تجدید خاطره شود.

پاسخ:با تشکر فراوان از بازدید شما امید وارم با کمک شما دانشجویان عزیزبتوانیم این سایت را بزودی یکی از منابع علمی قوی در رشته های مختلف دانشگاهی کنیم

منتظر همکاری شما دوست عزیز هستیم

*************************************************


خشایار پورصدیق -داریوش ابراهیم سهراب
سلام سايت جالبي من كه خيلي غافلگير شدم دست شما درد نكنه فقط يك واژه نامه هم به سايت اضافه كنید در تايپ هاهم دقت كنید .

اميدوارم موفق باشيد     از طرف خشايار

پاسخ:اقای خشایار عزیز لطفا اگر پیغام کوتاه یا نظری دارید نظرتان رادر سایت به ثبت برسانید چنانچه مطلب بیشتر -عکس ویا چیز حجیم تر دارید به ایمیل دریجان بفرستید

با تشکر مدیر وبلاگ

***********************************************************۸۸۸۸ 


دریجانی
سلام
هیچ لزومی به ساختن وب نبود چون بی بی سی های دریجان فعال هستند و با موجهای بسیار قوی پیامها از هر کجا که باشند به دست مردم می رسند

پاسخ:اینم حرفیه. در مورد اینکه سرعت انتقال اطلاعات در آن منطقه از هر پهنای باند اینترنتی بالاتر است هیچ شکی نیست ولی این وبلاگ فقط برای آنهایی که در آن منطقه هستند خبر نمی دهد  وبعد اینکه این وبلاگ فقط کار خبری نخواهد کرد اگر مطالب وبلاگ را درچند روز آینده مطالعه کنید متوجه خواهید شد

***********************************************

عمادصدیقی

سلام
تاسیس وبلاگ دریجان کار خوبیه اما قبل از ثبت مطالب نگاهی به انها بیاندازید چون خیلی از انها اشتباه هست0


از جناب آقای دکتر حسن بحر العلوم(دریجانی)مصاحبه به عمل بیاد چون خیلی ها نمی شناسنشون.


پاسخ: حرف شما کاملا درست است اشتباهاتی در در ج کلمات شده است در اولین فرصت تصحیح می شود  با تشکر از راهنمایی شما

***************************************************

حامد دریجانی
با تشکر از کلیه کسانی که این سایت را طراحی کردن واقعا برای من خیلی جالب بود که این سایت برای دریجانیها طراحی شد بازم ممنون

پاسخ: با تشکر ولی برای بهبود کیفیت سایت به نظرات سا زنده شما بیشتر احتیاج داریم

لطفا با حروف فارسی پیغام خود را بگذارید

***************************************************

رضا محمد سلمان

باعرض سلام وتبریک به مناسبت افتتاح وب سایت دریجان وعرض خسته نباشی به تمامی کسانی که در این امر مهم شما را یاری کردند من از این سایت دیدن کردم برای ابتدا خوب است اما ما توانایهای بیشتر از این راهم داریم اگر نیاز به همکاری مستمر دارید میتوانم در این امر با شما همکاری کنم با آرزوی روز افزون دریجانی ها

پاسخ:با تشکر از شما ما هم می دانیم که اول کار است وباید تغییرات زیادی درآن اتقاق افتد ولی این کار متضمن کمک خیلی از شما عزیزان دریجانی هست منتظر نظرات بعدی شما هستیم 

+ نوشته شده در  دوشنبه 13 آذر1385ساعت 12:50  توسط محمد 
جشن ازدواج  آقای احسان دریجانی وراحله دریجانی را خدمت این دو عزیزتبریک عرض می نماییم وآرزوی زندگی خوش توام با موفقیت برایشان داریم.

+ نوشته شده در  یکشنبه 12 آذر1385ساعت 16:41  توسط محمد  | 
در این قسمت سعی بر آن است تا تاریخ مراسمهایی که قرار است اقوام برگزار کنند  نوشته شود

تا هر کسی هر جایی باشد بتواند از زمان مراسم عروسی ویا ....... خبر شود وشرکت کند

+ نوشته شده در  شنبه 11 آذر1385ساعت 19:36  توسط محمد  | 
با توجه به پخش شدن بسیاری از اقوام در دانشگاههای کشور ودور ماندن از یکدیگر به نحوی سعی بر ارتباط بیشتر با یکدیگر داریم

پس لطفا دانشجوی عزیز با معرفی خود آدرس اینترنتی خود را به ایمیل اینجانب ارسال کنید تا ار تباط بیشتری در زمینه های مختلف داشته باشیم.

+ نوشته شده در  شنبه 11 آذر1385ساعت 19:21  توسط محمد  | 
اگر کسی از دوستان عزیزان قصد به فروش رساندن چیزی یا خریدن چیزی یا استخدام کسی را دارد با گذاشتن مطلب خود در این قسمت نیاز خود را برطرف کند
+ نوشته شده در  شنبه 11 آذر1385ساعت 13:3  توسط محمد  |